Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна передала правоохоронцям 4 країн аудіозаписи, пов'язані з убивством саудівського журналіста Джамала Хашогджі. За словами Ердогана, записи передані США, Німеччині, Франції та Великій Британії.

Виступаючи на брифінгу у Франції, де Ердоган має провести зустріч із президентом США Дональдом Трампом і європейськими лідерами, він вперше заявив, що три держави ЄС отримали ці записи.

«Ми передали плівки. Ми передали їх (правоохоронцям, ред.) Саудівської Аравії, Штатам, німцям, французам і англійцям. Вони відслухали усі розмови на записах», — заявив Ердоган.

Глава Туреччини не розкрив змісту записів, про передачу яких він оголосив. Водночас, за даними джерел Reuters, близьких до ситуації, Туреччина дійсно має кілька аудіозаписів щодо вбивства Хашогджі.

«Вони включають сам (момент, ред.) вбивства і бесіди, що передували операції, яку згодом розкрила Туреччина», — йдеться у повідомленні.

Ці аудіо дали право Анкарі із самого початку заявляти, що вбивство було навмисним, незважаючи на заперечення Саудівської Аравії, зазначає Reuters.

Один із співрозмовників Reuters зазначив, що чиновники, які чули аудіозаписи, «були в жаху від їхнього змісту».

Джерела агентства також повідомили, що один з головних помічників саудівського принца Мохаммеда, Сауд аль-Кахтані, «займав чільне місце на них».

26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії.

Турецьке видання Sabah з посиланням на своїй джерела в правоохоронних органах назвало замовником вбивства журналіста Джамаля Хашогджі заступника глави розвідки Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. Тоді Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile