У Туреччині завершили захисне розслідування щодо української металургії. За підсумками розслідування ухвалили рішення не запроваджувати мит та інших обмежувальних заходів проти українських товарів.

Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.

«Рада з питань оцінки захисних заходів щодо імпорту (Туреччини) одноголосно прийняла рішення завершити розслідування без застосування заходів у зв’язку з відсутністю зростання імпорту в абсолютних показниках та відносно внутрішнього виробництва, а також у зв’язку з відсутністю заподіяння чи загрози заподіяння серйозної шкоди місцевим виробникам внаслідок зростаючого імпорту», — повідомляють у Мінекономіки.

Своє розслідування Туреччина розпочала у квітні 2018 року щодо низки товарів української металургії. 17 жовтня 2018 року Туреччина застосувала тимчасові заходи впливу проти української продукції у вигляді тарифної квоти, після перевищення якої на українську металургію накладалося мито 25-відсоткове мито.

Загальний обсяг металургійної продукції, який Україна продала до Туреччини, у 2018 році становив 59 мільйонів доларів. До початку торговельного розслідування цей обсяг складав 270 мільйонів доларів.

Зазначимо, що від початку 2019 року надходження від експорту української металургії впали на 8,8%. Водночас у січні виручка від експорту металургії зростала на 12,3%.

7 лютого норму щодо обов’язкового продажу валюти зменшили з 50% до 30%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile