Туреччина запроваджує мито 130% на імпорт пшениці та ячменю. Країна є найбільшим покупцем цієї продукції з України

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписав указ, згідно з яким пшениця, ячмінь та кукурудза, які ввозяться до країни, обкладатимуться з 1 травня митом у розмірі 130%. Країна є найбільшим покупцем української пшениці та ячменю.

Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на офіційний турецький вісник T.C. Resmi Gazete.

Зазначається, що захід спрямований на захист турецьких виробників напередодні нового сезону. Наразі мита на імпорт зерна та інших сільськогосподарських товарів становлять 0%.

Як додає інформаційне агентство Anadolu, якби зміни не ухвалили, то з 1 травня митні збори все одно зросли б до 45% на пшеницю, 25% — на кукурудзу та 35% — на ячмінь.

Водночас, за даними Держмитслужби України, за перший квартал цього року Туреччина була найбільшим експортером української пшениці, якої поставили на 168,8 мільйона доларів, або 17,7% від усього її експорту.

Ячменю з України до Туреччини за перший квартал цього року ввезли на 52,7 млн доларів, або 42,1% від усього експорту цієї культури.

Проблеми з імпортом для України

Напередодні ПольщаУгорщинаБолгарія та Словаччина заборонили імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. А ось Румунія вирішила поки не забороняти імпорт українського зерна та дочекатися заходів Єврокомісії.

Країни заявили про дестабілізацію внутрішнього аграрного ринку через сільськогосподарську продукцію з України, яка мали би проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни. Через це місцеві аграрії втрачають свої прибутки, оскільки ціна на зерно знижується.

Водночас Україна домовилася з УгорщиноюСловаччиноюПольщеюРумунією та Болгарією про збереження транзиту зерна.