default

Туреччина не визнала незалежність Каталонії

28 жовтня, 2017 09:01
default/Туреччина не визнала незалежність Каталонії
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві закордонних справ Туреччини опублікували заяву, в якій ідеться, що уряд країни не визнає одностороннє проголошення парламентом Каталонії незалежності регіону.

У Міністерстві закордонних справ Туреччини опублікували заяву, в якій ідеться, що уряд країни не визнає одностороннє проголошення парламентом Каталонії незалежності регіону.

Про це повідомляється на сайті відомства.

«Ми уважно стежимо за подіями в іспанській автономії Каталонії. Крок, який був зроблений парламентом Каталонії, не є правильним рішенням. Ми з повагою ставимося до територіальної цілісності Іспанії, конституції країни та волі іспанського народу. Ухвалене в односторонньому порядку рішення парламенту не відповідає конституції Іспанії, її законам і не показує волю населення регіону», — зазначили в турецькому міністерстві.

Туреччина висловила надію, що сторонам вдасться впоратися зі зростанням напруженості, і проблема буде вирішена в рамках демократії і верховенства права.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін вже заявив про підтримку територіальної цілісності Іспанії та її державного сувернітету. Голова Європарламенту назвав незаконним проголошення незалежності регіону.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління.

Каталонський парламент 27 жовтня проголосував за резолюцію, яка формально декларує незалежність від Іспанії.

Іспанський прем’єр-міністр Маріано Рахой попросив Сенат Іспанії призупинити автономію Каталонії через невиконання конституційних обов’язків.

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії.

Прем’єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖОбличчя Каталонії: «Так», «Ні» та інші варіанти відповідей на референдумі про незалежність

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини