Туреччина приєдналась до низки країн світу, що запровадили митні обмеження на американський імпорт у відповідь на рішення адміністрації Дональда Трампа запровадити мита на сталь та алюміній.

Туреччина приєдналась до низки країн світу, що запровадили митні обмеження на американський імпорт у відповідь на рішення адміністрації Дональда Трампа запровадити мита на сталь та алюміній.

Про це повідомляє Associated Press.

Нові митні обмеження почнуть діяти вже 21 червня. Вони стосуватимуться низки різноманітних товарів, вироблених у США: від машин, до сонцезахисних екранів.

Як повідомляється, середній розмір ставок мит, які запровадити в Туреччині, складає близько 14%.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: