Світ

Туреччина збудує російський газопровід попри економічні негаразди — спікер парламенту

9 жовтня, 2018 14:51
Світ/Туреччина збудує російський газопровід попри економічні негаразди — спікер парламенту
Зберегти
Вигляд
Влада Туреччини не відмовляється від намірів реалізувати проект «Турецький потік» — газопровід, яким російський Газпром планує постачати газ до Південної Європи.

Влада Туреччини не відмовляється від намірів реалізувати проект «Турецький потік» — газопровід, яким російський Газпром планує постачати газ до Південної Європи.

Про це заявив спікер турецького парламенту Біналі Йилдирим у інтерв’ю «Інтерфаксу».

Зокрема, спікер назвав економічну кризу, з якою наразі зіткнулась Туреччина, «економічними атаками», які, за його словами, «не стануть перешкодою для реалізації газопроводу».

«Крім цього, хотів би звернути увагу на те, що укладені на постачання російського газу контракти є довгостроковими, тому короткострокові курсові коливання не будуть впливати на ціноутворення (газу — ред.)», — заявив Йилдирим.

Зазначимо, що протягом 2018 року вартість турецької валюти — ліри — впала вдвічі по відношенню до долара. Крім цього, в країні високий рівень інфляції — 25% та безробіття.

Раніше повідомлялось, що російський Газпром виділив 2,5 мільярдів доларів на будівництво «Турецького потоку».

Будівництво «Турецького потоку» є частиною стратегії Росії із заміщення Української газотранспортної системи у ході транспортування газу до Європи.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

Пов`язані новини