Прем'єр-міністр Литви Саулюс Сквярняліс повідомив, що Литва може оскаржити рішення Єврокомісії, в якому та не оштрафувала Газпром через монополізм на ринку постачання газу.

Прем'єр-міністр Литви Саулюс Сквярняліс повідомив, що Литва може оскаржити рішення Єврокомісії, в якому та не оштрафувала Газпром через монополізм на ринку постачання газу.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Зокрема, на думку прем'єра Литви, те, що Єврокомісія лише попередила Газпром, але не стала накладати на нього штраф, є непослідовним рішенням.

«Шкода, що ухвалили саме таке рішення, проте ми все ж вважаємо це кроком вперед, оскільки відтепер Газпром зобов'язаний функціонувати на ринку прозоро, згідно встановлених правил», — зазначив Сквярняліс на прес-конференції 24 травня.

У 2017 році Єврокомісія наклала на литовську залізничну компанію штраф за порушення конкуренції у подібній справі. Розмір штрафу тоді склав 28 мільйонів євро.

Нагадаємо, що 24 травня 2018 року Єврокомісія ухвалила рішення у справі про монополізм Газпрому на ринку постачання газу у Східній та Центральній Європі. Так, Газпром зобов'язали дотримуватись правил чесної конкуренції та попередили про накладання штрафу, у разі їх порушення у майбутньому.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: