Світ

Газпром заплатить $2,5 млрд для будівництва «Турецького потоку»

4 червня, 2018 13:07
Світ/Газпром заплатить $2,5 млрд для будівництва «Турецького потоку»
Зберегти
Вигляд
Російський Газпром позичить 2,5 мільярди доларів своїй дочірній компанії South Stream Transport B.V., яка будує газопровід з Росії до Туреччини.

Російський Газпром позичить 2,5 мільярди доларів своїй дочірній компанії South Stream Transport B.V., яка будує газопровід з Росії до Туреччини.

Про це повідомляє Reuters.

Кошти направлені на будівництво другої гілки так званого «Турецького потоку», яким Росія планує постачати газ через Туреччину до Європи. Перша гілка газопроводу вже збудована і постачає газ для внутрішнього споживання Туреччини.

Будівництво «Турецького потоку» є частиною стратегії Росії із заміщення Української газотранспортної системи у ході транспортування газу до Європи.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.

27 березня німецька влада дозволила будівництво «Північного потоку-2» на своїй території, яке почалось на початку травня 2018 року.

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини