Будівництво російського газопроводу в обхід України, «Турецького потоку», планують завершити до кінця 2019 року. Наразі Газпром напрацьовує маршрути постачання газу цим газопроводом до Південної та Центральної Європи.

Про це повідомив президент Росії Володимир Путін у інтерв’ю сербським ЗМІ.

Зокрема, Газпром розглядає маршрут транспортування російського газу до газорозподільчого центру в австрійському місті Баумгартен через Болгарію та Сербію.

«У цьому разі Сербія буде не лише споживати російський газ, але й забезпечувати його транзит. Зрозуміло, що це принесе відчутну вигоду сербській економіці, дозволить створити нові робочі місця, зміцнить її енергобезпеку та загалом Центральної та Південно-Східної Європи», — заявив Путін.

Він також додав, що Євросоюз має надати гарантії, що плани «Турецького потоку» не будуть зірвані «політичними рішеннями Брюсселя».

Зазначимо, що «Турецький потік» — російський газопровід, який Газпром будує для того, аби постачати газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Наразі введено в експлуатацію першу гілку цього газопроводу, яка забезпечує російським газом Туреччину. Друга гілка має постачати газ до Європи. Вона наразі добудовується.

Загальна пропускна здатність другої гілки «Турецького потоку» складає 15,75 мільярдів кубометрів газу на рік. 3,5 мільярда кубометрів постачатимуть для потреб Болгарії, 2,5 мільярда кубометрів — Сербії та 6 мільярдів кубометрів — Угорщини. Решту газу планують продавати Словаччині та Австрії. Таким чином, Росія планує відмовитися від потужностей української ГТС.

29 листопада 2018 року повідомлялось, що «Турецький потік» будують із запізненням, того запустити його Газпром планує лише у 2020 році.

Раніше повідомлялось, що «Турецький потік» планують продовжити до Словаччини.

Першу гілку «Турецького потоку», якою постачатимуть газ до Туреччини, запустили 19 листопада.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: