Адміністрація Twitter оголосила про розкриття скоординованої інформаційної кампанії, спрямованої на «підрив легітимності» протестного руху в Гонконзі. У керівництві соцмережі вважають, що кампанія координувалася владою материкового Китаю.

Як повідомляється в блозі сервісу, за підсумками розслідування заблоковані 936 акаунтів, імовірно пов'язаних із кампанією по дискредитації протестного руху в Гонконзі.

Компанія уточнила, що розповіла тільки про найбільш активних учасників інформаційної операції, загальна кількість — приблизно 200 тисяч. Соцмережа заблокована в Китаї але, як зазначає керівництво Twitter, записи робилися або через VPN, або з використанням спеціальних внутрішньокитайських IP-адрес, які дозволяють заходити у соцмережу без обмежень.

«Ці повідомлення були навмисними і цілеспрямованими спробами посіяти політичну ворожнечу в Гонконзі і підірвати легітимність протестного руху. У нас є надійні докази, що це була скоординована операція за підтримки держави», — розповіли в адміністрації Twitter.

Представники Facebook розповіли, що після публікації Twitter, вона видалила п'ять облікових записів, сім сторінок з охопленням понад 15 тисяч облікових записів і три групи, в яких перебувало понад 2,2 тисячі користувачів.

«Хоча люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися приховати свою особистість, наше розслідування виявило посилання на осіб, пов'язаних із китайським урядом», — повідомили в компанії.

Всі вищезазначені блокування сталися на тлі викриття найбільшого державного інформаційного агентства Китаю «Xinhua» на покупці реклами у Фейсбуці та Твіттері для пропаганди проти учасників акцій протесту в Гонконзі. Промо-пости спрямовані на іноземних читачів, щоб змінити їхню думку про ситуацію в Особливому адміністративному районі, де вже 11 тижнів вирують акції протесту проти дій уряду.

Поділитись: