Найбільше державне інформаційне агентство Китаю «Xinhua» викрили на покупці реклами у Фейсбуці та Твіттері для пропаганди проти учасників акцій протесту в Гонконзі.

Як повідомляє Gizmodo, промо-пости спрямовані на іноземних читачів, щоб змінити їхню думку про ситуацію в Особливому адміністративному районі, де вже 11 тижнів вирують акції протесту проти дій уряду.

«Xinhua» купила п'ять видів рекламних публікацій у Фейсбуці, які поширюються з 18 серпня. Одна з них адресована Ненсі Пелосі — голові Палати представників Конгресу США, яка критикувала дії влади. У публікації йдеться, як австралієць, що застряг в аеропорту Гонконгу, радить Пелосі прилетіти туди і «подивитися, як насправді йдуть справи», — зазначили журналісти Gizmodo.

Також у рекламних постах у Фейсбуці «Xinhua» стверджує, що економіка Гонконгу страждає від дій демонстрантів, і закликає їх «покласти край жорстокості».

Промо-пости «Xinhua» в Twitter показав творець сервісу Pinboard, повідомляє The Next Web. Він звинуватив Twitter в отриманні грошей від китайських пропагандистів.

У твітах «Xinhua» стверджується, що під час протестів насильство на вулиці прийняло загрозливі масштаби, а частина жителів Гонконгу вже називають Китай своєю батьківщиною.

9 червня 2019 року відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви Керрі Лам про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.

Поділитись: