На початку 2017 року під час обшуків у причетних до роботи підприємства «Оптимумспецдеталь», яке фігурує в розслідуванні Bihus.Info про розкрадання в оборонній сфері, вилучили докази про можливість розкрадань державних коштів в особливо великому обсязі. Про це заявив генеральна прокурор Юрій Луценко на брифінгу 27 лютого.

«На початку 2017 під час обшуків у причетних до функціонування підприємства ТОВ «Оптимумспецдеталь» були вилучені докази, які вказують на можливість розкрадання держкоштів в особливо великому обсязі», — сказав Луценко. 

У цих же документах «вбачалася можливість» того, що причетні до діяльності «Оптимумспецдеталь» могли впливати на працівників Національного антикорупційного бюро.

За словами Луценка, частину з вилучених документів, близько 80 аркушів передали до НАБУ, яке з 2016 року розслідувало діяльність цієї структури.

Також генпрокурор зазначив, що у 2018 Державна фіскальна служба перевірила усіх контрагентів «Оптимумспецдеталь».

«Справді, підприємства військового комплексу, а також завод «Кузня на Рибальському», який готував певні вироби для підприємств оборонпрому отримували від «Оптимумспецдеталі» продукцію в основному походженням із країни агресора, яка була доправлена в невстановленим слідством спосіб», — сказав Луценко.

Він додав, що поставлені вироби, «залізо», точно використали для ремонту військової техніки й «успішно поводить себе в зоні військових дій на Донбасі».

За словами Луценка, розслідування проекту Bihus.Info вийшло вже тоді, коли слідство було на фінальній стадії.

Під час брифінгу Луценко також заявив, що «ні для кого не секрет, що в останні роки більшість з цих запчастин український оборонпром отримує від волонтерів та підприємців, які контрабандним способом доставляють їх з території Російської Федерації».

«У часи війни, для воюючої країни, я вважаю це прийнятним», — сказав Луценко, додавши, що нейпринятним вважає «грубу наживу на такому бізнесі».

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: