У 2018 році до Польщі не пустили 46,7 тисяч громадян України. Про це повідомило «Польське радіо» з посиланням на речницю Прикордонної служби Польщі Аґнєшку Ґоліас.

Головними причинами недопуску на територію країни були відсутність чинної візи (або документів, які підтверджують законність перебування), брак документів на підтвердження мети в'їзду та відсутність необхідних для перебування коштів.

Загалом упродовж 2018 до Польщі не пустили понад 77 тисяч іноземців — найбільше саме українців. Відтак до Польщі не в'їхали 46,7 тисяч українців, 20,2 тисяч росіян і 5,5 тисяч білорусів.

Фальшиві документи для перетину польського кордону використовували також найчастіше українці — 1138 людей, найменше — китайці, 22 людини.

За даними міністра соціальної політики України Андрія Реви, наразі у Польщі працює близько 2 мільйонів трудових мігрантів з України — з них 1 мільйон працевлаштовані офіційно.

Зазначимо, що за підсумками січня-вересня 2018 року обсяги грошових переказів українських заробітчан на батьківщину становили 8,16 мільярда доларів.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Поділитись: