У 2018 році понад 29 мільйонів дітей народилися в зоні конфліктів, зокрема в Афганістані, Ємені, Сирії, Південному Судані та Сомалі.

У 2018 році кожна п'ята дитина у світі народилася на території, де тривали збройні конфлікти, йдеться у звіті Дитячого фонду ООН.

Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Форе наголосила, що «насильницькі конфлікти» обмежують доступ батьків та їхніх дітей до життєво необхідних послуг.

«Мільйони сімей не мають доступу до поживної їжі, безпечної води, санітарних умов, а також безпечного середовища для зростання. Довгострокові наслідки такого початку життя потенційно катастрофічні», — додала Форе.

Співробітниця ЮНІСЕФ в Афганістані розповіла, що її п’ятирічний син перебуває в середовищі, де «постійно зіштовхується зі звуками вибухів, запахом диму разом із регулярним звучанням сирен поліції чи «швидкої».

«Він здригається і прокидається вночі, якщо вантажівка швидко проїжджає повз, коли іноді тремтять вікна будинку. Він думає, що це може бути напад», — зазначила жінка.

Нагадаємо, у лютому 2019 року організація Save the Children у своєму звіті повідомила, що близько 550 тисяч дітей вважаються загиблими внаслідок збройних конфліктів у 10 країнах протягом 2013-2017 років.

Поділитись: