Європейський банк реконструкції та розвитку погодив виділення 150 мільйонів євро кредиту компанії «Сивашенергопром», яка є дочірнім підприємством норвезької компанії NBT. За кошти планують збудувати вітроелектростанції потужністю 250 мегават.

Підписання відповідної угоди про виділення кредиту очікується до кінця 2018 року. Водночас, половину запропонованої суми — 75 мільйонів євро — ЄБРР надасть з власних ресурсів. Решту коштів банк планує залучити з інших джерел.

Вітроелектростанцію планують будувати навколо вже діючої електростанції, потужність якої складає 3 мегавати. Зазначається, що максимальна потужність нової ВЕС скласть до 330 мегават.

Раніше в ЄБРР повідомляли, що припинять фінансувати проекти з сонячної енергетики в Україні.

6 вересня Україна підписала з норвезькою компанією NBT договір про будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, неподалік від адміністративної межі з Кримом.

Тоді повідомляли, що вітроелектростанцію збудують у 2019 році вздовж озера Сиваш. Загалом, планується збудувати 67 вітрогенераторів. Загальна потужність станції складе 250 мегават.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначав, що обсяг норвезьких інвестицій у проекти вітрової енергетики може скласти до 400 мільйонів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Поділитись: