УКРАЇНА

У 2018 році в Україні збільшилася кількість нападів на журналістів — доповідь ООН з прав людини

20 червня, 2018 11:59
УКРАЇНА/У 2018 році в Україні збільшилася кількість нападів на журналістів — доповідь ООН з прав людини
Зберегти
Вигляд
У період з 16 лютого по 15 травня 2018 року в Україні збільшилася кількість нападів на журналістів і працівників медіа, а також інших інцидентів, які перешкоджають їхній діяльності.

У період з 16 лютого по 15 травня 2018 року в Україні збільшилася кількість нападів на журналістів і працівників медіа, а також інших інцидентів, які перешкоджають їхній діяльності. 

Про це йдеться у звіті Верховного комісара ООН з прав людини.

У зазначений період ООН зафіксувала 12 випадків порушення свободи вираження поглядів і (або) свободи медіа.

У двох випадках порушниками названі співробітники правоохоронних органів. У трьох випадках жертви заявили, що на них напали представники ультраправих груп.

«У шести випадках, де порушників установити не вдалося, жертвами були журналісти, які досліджували факти про корупцію у регіональному чи національному масштабі», — йдеться у звіті.

Крім того, Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) висловило занепокоєність з приводу пропорційності та необхідності заходів, які застосовує держава у відповідь на деякі публікації чи іншу журналістську діяльність.

«Одного журналіста заарештували та звинуватили у державній зраді, двох журналісток було примусово видворено, а ще одного чоловіка звинуватили у посяганні на територіальну цілісність України», — зазначається у документі.

Також УВКПЛ непокоїть ефективність та прозорість розслідуваня інцидентів за участі журналістів у 2015-2018 роках, зокрема відсутність прогресу у справі про вбивство Павла Шеремета.

Як повідомлялося, у Херсоні невідомі побили журналіста Сергія Нікітенка. 

Він заявив, що практично впевнений, що на нього напали ті ж самі молодики, які атакували з ножем лідера одеського «Автомайдану» Віталія Устименка.

У Комітеті свободи преси заявили, що в Україні є багато загроз свободі преси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го — ІМІ

Раніше перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко закликала створити єдиний реєстр поранень, загибелі та захоплень у полон журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Шеремета: тисяча допитів і жодного підозрюваного.

Пов`язані новини