УКРАЇНА

У Балаклії пожежа на складі боєприпасів

3 травня, 2018 21:07
УКРАЇНА/У Балаклії пожежа на складі боєприпасів
Зберегти
Вигляд
lead
У Балаклії Харківської області ймовірно сталося загоряння після планового підриву боєприпасів.

У Балаклії Харківської області сталося загоряння на території майданчику, де залишилися боєприпаси, які планово мали підривати 3 травня. 

Про це Громадському повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Як уточнили пізніше у Міноборони, під час пожежі на території технічного майданчика працювали групи, які готували територію для подальшого очищення. Підривні роботи в той час на території майданчику не проводилися.

Станом на 19:30 у Балаклії локалізували пожежу на території військового арсеналу, там залишився лише невеликий осередок вогню. Рятувальники евакуювали найближчі до території складів будівлі. Також проводилася евакуація людей за їх бажанням.

Фахівці розглядають декілька версій пожежі, однак основною вважають загоряння сухої трави.

Прокуратура за фактом пожежі на колишніх складах боєприпасів у Балаклії Харківської області порушила справу про недбале ставлення до військової служби.

Станом на 16 годину поліція Харківської області повідомила, що у Балаклії унаслідок пожежі на складах ніхто не постраждав.

«За словами міського голови Балаклії спочатку був плановий підрив снарядів, після цього на арсеналі почалася пожежа і вибухи снарядів», — додає Громадське.Харків.


Організована перевірка на в'їзді та виїзді з території Фото: медіагрупа Накипело

Керівник управління зв'язків з громадськістю Богдан Сеник повідомив Громадському, що до локалізації пожежі долучили 2 пожежні танки. Станом на 15 годину на місці працюють як рятувальники, так і військові пожежники.

«Були поодинокі вибухи після пожежі. Військовими вживаються усі заходи для безпеки місцевих. Якщо буде необхідність евакуювати населення — це буде вжито», — сказав Сеник.

За даними Генштабу, особовий склад, який залучався до робіт із розмінування, евакуйовували у повному складі.

У поліції повідомили, що район Балаклії закритий на в'їзд.

«Ми випускаємо всіх, але не впускаємо нікого (крім бронемашин і техмашін). Деякі винятки робляться для тих людей, які їдуть за родичами», — сказала прес-секретарка Балаклійського відділу поліції Вікторія Лютая, передає «Інтерфакс-Україна».

Глава Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична називає ситуацію в Балаклії контрольованою.

«Про евакуацію всього міста не йдеться. Евакуювали вулицю Арсенальну і прилеглий до 65-му арсеналу приватний сектор», — передає слова Світличної місцевий інформресурс Mediaport.

23 березня 2017-го року в Балаклії Харківської області близько третьої години ночі сталася пожежа, що призвела до вибухів на складі боєприпасів. Унаслідок тих подій загинули дві людини, одна була поранена, 345 будинків було пошкоджено.

Вибухи на складах зброї у Сватовому Луганської області сталися у жовтні 2015-го року, однак постраждалі досі не отримали компенсації.

Детальніше про хід розслідування вибухів на складах у Сватовому, а також про інші подібні випадки читайте у публікації:

Тероризм чи недбалість: як в Україні розслідуються вибухи на військових складах.

Пов`язані новини