Лідер партії «Громадяни» Альберт Рівера (по центру) на мітингу проти відділення Каталонії, Барселона, Іспанія, 20 жовтня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/QUIQUE GARCIA

У Барселоні відбулася контракція проти сепаратизму у Каталонії, але її учасники також невдоволені центральною владою Іспанії — вони вимагають більш рішучих дій для забезпечення порядку.

Про це повідомляє Reuters.

20 жовтня на площі Сан-Жауме зібралися прихильники єдності Іспанії і противники каталонських сепаратистів. Організатор акції — Альбер Рівера, лідер партії «Громадяни», один з найвідоміших політиків регіону, що підтримують єдність Іспанії.

Виступаючи на мітингу Рівера заявив, що іспанський уряд робить недостатньо, аби покласти край хаосу, який почався у Каталонії після ув’язнення лідерів руху за незалежність.

«Люди не можуть відправити своїх дітей до школи, не можуть відкрити свій бізнес. Нам потрібен іспанський уряд, який захищає слабких», — сказав він.

Як зазначає видання, липневі опитування показали зниження частки людей, які підтримують незалежність Каталонії — 44% за, 48,3% — проти.

«Нас, каталонців, більше ніж сепаратистів. Важливо, аби люди бачили, що не всі виступають за незалежність», — сказала 58-річна Мартіна Гонсалес, одна з учасниць акції.

Шостий день у Каталонії тривають масові акції протести, пов’язані з тюремними вироками лідерів каталонських сепаратистів. Міністр внутрішніх справ Іспанії Фернандо Гранде-Марласка заявив, що 19 жовтня протести відбулися відносно мирно у порівнянні з минулими днями.

За його словами, загалом за ці дні постраждали 288 поліцейських, пошкоджено 267 транспортних засобів поліції, 194 людини арештовано. Міністр додав, що один протестувальник та один поліцейський перебувають у критичному стані, декілька людей втратили зір на одне око через влучання гумових куль. 

Раніше уряд Іспанії відмовився від переговорів з місцевою владою Каталонії.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії, проте результати голосування не визнала жодна країна світу.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії. Пучдемон та низка лідерів Каталонії покинули країну.

14 жовтня 2019-го деяких лідерів Каталонії іспанський суд засудили до 9-13 років тюрми. Це спричинило масові акції протесту у регіоні.

18 жовтня президент Каталонії Жоакім Торра заявив, що домагатиметься нового референдуму про незалежність.

Поділитись: