Президент іспанської Каталонії Жоакім Торра заявив, що домагатиметься нового референдуму про незалежність.

Про це Торра заявив під час виступу у каталонському парламенті на тлі протестів у регіоні, пише BBC.

Він наголосив, що вироки, які нещодавно ухвалили стосовно 12 лідерів руху за незалежність Каталонії, не завадять проведенню другого референдуму.

«Ми знову повернемося до голосування з питання самовизначення. Якщо всі партії й групи зроблять це можливим, ми повинні бути в змозі завершити цей термін повноважень парламенту шляхом підтвердження незалежності», — сказав Торра.

Термін повноважень каталонського парламенту завершується у грудні 2021 року.

Влада Іспанії вже попередила каталонських чиновників про правові наслідки у разі ініціювання другого референдуму щодо незалежності регіону.

Протести у Каталонії спалахнули 14 жовтня — після того, як Верховний суд Іспанії визнав дев'ятьох каталонських лідерів винними в заколоті й розтраті у зв'язку з організацією референдуму про незалежність регіону у 2017 році. Ще трьох лідерів визнали винними в непослуху, але вони не відбуватимуть тюремне ув'язнення. 

Також Верховний суд видав новий міжнародний ордер на арешт колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона.

  • 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії. Жодна з країн світу не визнала референдум.
  • 11 жовтня 2017-го глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня 2017-го Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Поділитись: