До Білорусі прибули російські найманці, які можуть готувати провокації на кордоні з Україною — ССО

Кілька днів тому до Мінська прибули найманці ПВК «Вагнера» («Ліга»), яких можуть залучити до організації провокацій на білорусько—українському кордоні.

Про це повідомляє Центр національного спротиву, створений Силами спеціальних операцій ЗСУ.

Так, 20 вересня до Мінська прибули 130 найманців ПВК «Ліга» з особистою зброєю та боєприпасами, вказує Центр з посиланням на інформацію від білоруського підпілля.

А вже 22 вересня на територію білоруського приватного охоронного підприємства «ГардСервіс», де розміщуються найманці, доставили 300 одиниць української військової форми, яку росіяни захопили на складах у Херсонській області.

У Центрі зауважують, що «ГардСервіс» — не просто приватне охоронне підприємство. Це перша подібна компанія в Білорусі, яку створив спеціальним указом самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у 2019 році. Базуються «охоронці» на території колишнього центру підготовки білоруських спецпризначенців.

«Можливі диверсії очікуються в районі населених пунктів Пінськ, Іваново та Кобрін. Зауважимо, що такі диверсії грають на руку москві, яка прагне втягнути в цю війну додаткові сили, зокрема Білорусь», — наголосили в Центрі національного спротиву.

Участь Білорусі у війні

Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України. Генштаб ЗСУ повідомляв, що в Білорусі лікуються російські окупанти, які отримали опромінення на Чорнобильській АЕС. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко активно підтримує політику путіна.

У середині червня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов розповідав, що президент України Володимир Зеленський доручив перевірити в чотирьох областях готовність до ймовірного повторного вторгнення з Білорусі.

Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник казав, що українські військові поки не фіксують формування якогось наступального російського угруповання на території Білорусі, але уважно стежать за ситуацією. Водночас розвідка попереджала про підготовку диверсійно-розвідувальних груп.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) казали, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, продовжить надавати росії доступ до білоруського повітряного простору. Проте аналітики вважають імовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні низькою, оскільки це може вплинути на стабільність і навіть виживання режиму Лукашенка.