У Білорусі розпочалася масова вакцинація населення від коронавірусу російським препаратом

Міністерство охорони здоров'я Білорусі оголосило про початок вакцинації населення російською вакциною від коронавірусу «Спутник V». Сьогодні, 29 грудня, прибула перша партія вакцин.

Про це повідомляє пресслужба білоруського відомства.

Вони вказують, що у Білорусі створена система зберігання вакцини, що дозволяє дотримуватися холодового ланцюга. Також закупили спеціальне медичне морозильне обладнання, що дозволяє транспортувати вакцину.

«Сьогодні у нас почнеться новий етап — масова вакцинація проти COVID-19. Першими будуть вакциновані медичні працівники, педагоги й ті фахівці, яким через особливості професії доводиться багато контактувати з людьми», — заявив міністр охорони здоров'я Білорусі Дмитро Пиневич.

Він уточнює: вакцинуватимуть добровільно. Влада планує вакцинувати 1,2 млн населення в січні, лютому, березні та квітні, а потім вийти на показник в 5-5,5 млн щеплених. Міністр додав, що не йдеться про тотальну імунізацію.

У другому кварталі 2021 року в Білорусі планують почати виробництво російської вакцини.

Російська вакцина

«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт щодо «Спутник V» і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти.

У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі). Проте самі розробники «Спутник V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.

А ще під час вакцинації «Спутником» не можна пити алкоголь, і препарат може не подіяти, якщо у людини стрес.

Вже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Тобто дослідження ще не завершили, а людей уже вакцинують.

Більш того, нещодавно творці вакцини відмовились вводити добровольцям плацебо у межах третього етапу досліджень. Це фактично означає провал дослідження.