Єрмак каже, що Україна домовляється про вакцину зі всіма, крім Росії. Медведчук протестує

Влада України домовляється про поставки вакцини від коронавірусу зі всіма виробниками, крім російського. Водночас лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук продовжує спроби просувати російський препарат в Україні.

Про переговори щодо вакцини повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак, передає «РБК-Україна».

За його словами, перемовини ведуться з Китаєм, європейськими та іншими країнами.

«Ми розраховуємо бути однією з перших країн Східної Європи, яка отримає вакцину. Стоїть завдання отримати вакцину якнайшвидше, у січні-лютому», — сказав Єрмак.

Слід зазначити, що фраза про одну з перших країн у Східній Європі звучить доволі дивно, бо в Європейському Союзі вакцинація вже стартувала, і в ЄС є низка країн зі Східної Європи.

Медведчук за «Спутник»

Поки українська влада домовляється зі всіма, крім Москви, головний лобіст Кремля в Україні Віктор Медведчук критикує офіційний Київ за відмову від російського препарату — вакцини «Спутник V».

Він нагадав, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про можливість не тільки поставок вакцини, а й виробництва її в Україні. Це нібито мала б робити харківська фармкомпанія «Біолік». Там вже заперечували, що виробляють російську вакцину.

Однак українська влада, скаржиться Медведчук, від цього відмовилась. Ще він назвав цинічною брехнею, що конкуренти «Спутника V» — Pfizer/BioNTech, Moderna та AstraZeneca — завершили третю фазу клінічних досліджень, тоді як російська вакцина — досі ні.

Слід наголосити, що в цьому випадку цинічною брехнею є слова Медведчука, бо усі три названі вакцини (Pfizer/BioNTech, Moderna) завершили третю фазу досліджень. Лише у випадку з AstraZeneca проводять додаткові дослідження через дещо дивний результат третьої фази.

Водночас під час третьої фази досліджень російської вакцини її творці відмовились вводити добровольцям плацебо. Це фактично означає провал дослідження.

Російська вакцина

«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт щодо «Спутник V» і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти.

У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі). Проте самі розробники «Спутник V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.

А ще під час вакцинації «Спутником» не можна пити алкоголь, і препарат може не подіяти, якщо у людини стрес.

Вже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Тобто дослідження ще не завершили, а людей уже вакцинують. І, як вже вказано вище, у підсумку творці вакцини відмовились вводити добровольцям плацебо, що означає провал дослідження.