Головна суперниця Олександра Лукашенка на виборах президента, незалежна кандидатка Світлана Тіхановська, Мінськ, 27 липня 2020 року
Фото:

«Єврорадіо»

Головна суперниця Олександра Лукашенка на виборах президента Світлана Тіхановська все ж таки відповіла з другої спроби на запитання, чий Крим.

Про це вона сказала в інтерв’ю «Єврорадіо», а запитання до кандидатки передало hromadske, яке є його партнером.

Коли ведучий поставив запитання, після паузи та глибокого подиху Тіхановська відповіла:

«Я на цю проблему можу відповісти з точки зору людини, жінки, яка проти будь-якого прояву війн. І мені дуже боляче через те, що в Україні була війна… Це дуже болісне питання, і воно розділяє людей, налаштовує одне проти одного. Можна я скажу так, як заведено говорити в нашій країні, як заведено за міжнародними законами? Юридично Крим український, фактично — російський. І не мучте мене більше».

Нагадаємо, раніше кандидатка уникнула відповіді на запитання, чий Крим.

Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Після цього головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента.

Водночас не слід забувати, що Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: