У декількох містах Білорусі розпочалися акції протесту, викликані відмовою Центральної виборчої комісії зареєструвати двох опозиційних кандидатів на прийдешні вибори президента — Віктора Бабарика та Валерія Цепкала.

Про це повідомляють «Еврорадио» і TUT.BY.

Найбільш численний мітинг за участі кількох сотень людей розпочався в столиці Мінську в районі проспекту Незалежності. Учасники викрикують «Ганьба!» й плескають у долоні.

Звечора правоохоронці почали перекривати проспект і найближчу станцію метро, готуючись до акції протесту. Пізніше почалися затримання. Зокрема, поліція забрала двох журналістів «Еврорадио», які вели стрим із акції протесту.

Дещо менш чисельні мітинги відбуваються і в інших великих білоруських містах — Брест, Гомель, Могильово, Гродно тощо. На них зібралося від кількох десятків до кількох сотень людей. Правоохоронці почали затримання й там.

Білоруські незалежні журналісти почали збір коштів для надання адвокатської допомоги затриманим колегам.

  • 14 липня Центральна виборча комісія Білорусі оголосила список кандидатів, зареєстрованих на вибори президента 9 серпня. Там опинилися п'ятеро людей, серед них — чинний президент Олександр Лукашенко (для нього це буде шостий термін) й дружина опозиційного блогера Сергія Тихановсього (затриманого на одній із акцій протесту) Світлана.
  • ЦВК відмовила в реєстрації двом опозиційним кандидатам, яких називали найбільш впізнаваним. Віктору Бабарико відмовили в реєстрації через «невідповідності в його декларації», а Валерію Цепкалу забракували частину зібраних підписів.
  • Раніше, 18 червня, правоохоронці Білорусі назвали Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти, ватажком злочинної групи. Йому пред'явили звинувачення у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків і давання хабаря.
  • Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.
Поділитись: