Центральна виборча комісія Білорусі відмовилася реєструвати опозиціонера Віктора Бабарика кандидатом в президенти.

Таке рішення ЦВК ухвалила на засіданні 14 липня, повідомляє Euroradio.

Причиною такого рішення у ЦВК назвали «невідповідність декларації про доходи та допомогу іноземних держав і організацій у фінансуванні компанії». Йдеться про те, що начебто у декларації Бабарика не відображені незаконні доходи, які він нібито отримував під час «злочинної діяльності», керуючи «організованою злочинною групою».

«Ми довіряємо органам, які ведуть це розслідування», — сказала голова ЦВК, попередньо озвучивши лист, який ЦВК отримала від Комітету держконтролю, в якому було зазначено, що Бабарико керував злочинною групою.

На те, що вина Бабарика ще не визнана судом, звернув увагу юрист штабу Бабарика Максим Знак.

Нагадаємо, 18 червня правоохоронці Білорусі назвали Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти, ватажком злочинної групи. Зранку цього ж дня Віктора Бабарика разом із сином Едуардом затримали білоруські силовики.

Після початку президентської кампанії Бабарика був поміщений в СІЗО. Йому пред'явили звинувачення у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків і давання хабаря.

Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду Бабарико покинув після оголошення про намір узяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції. Наразі Бабарико та його син перебувають під арештом.

Бабарико є головним опонентом Лукашенка на виборах.

Поділитись: