У Білорусі офіційно затримали три тисячі протестувальників, які вийшли на мітинги через незгоду з результатами президентських виборів 9 серпня.

Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ, передає «Euroradio».

Загалом протести пройшли у 33 містах Білорусі. У Мінську затримали приблизно тисячу людей.

У Міністерстві заявляють про 50 постраждалих протестувальників та 39 постраждалих правоохоронців, а загиблих кажуть, що немає. Правозахисники повідомляють про загибель чоловіка, на якого наїхав автозак.

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, тому буде їх оскаржувати, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. ЗМІ повідомляли про насилля з боку правоохоронців та щонайменше кілька десятків постраждалих учасників. Правозахисники повідомляють про загибель одного протестувальника, а в Міністерстві внутрішніх справ це спростовують. Офіційно повідомили про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: