У Білорусі заявили, що готові розмістити у себе російську ядерну зброю у разі «загрози з боку НАТО»
Білорусь готова розмістити на своїй території російську ядерну зброю у разі «загрози з боку НАТО». Мінськ заявляє, що Захід нібито збільшує кількість своїх військ на території України.
Про це сказав міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей, цитує «БЕЛТА».
Посадовець заявив, що керівництво Альянсу зараз намагається використати Україну для нарощування своїх можливостей в регіоні.
За словами Макея, ймовірне розміщення російської ядерної зброї, про яке раніше говорив і самопроголошений президент Олександр Лукашенко, — «це одна з можливих відповідей на майбутні можливі дії з боку Альянсу на території Польщі».
Чи правда це?
У листопаді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що якщо Німеччина відмовиться зберегти ядерну зброю Альянсу на своїй території, її можуть розмістити «в інших європейських країнах, зокрема на схід від Німеччини».
Водночас заяви Мінська про зростання кількості військових Заходу на території України не відповідають дійсності.
Зокрема, Київ просив Канаду збільшити кількість канадських військових інструкторів в Україні на тлі зростання кількості російських військ біля кордону. Однак Оттава на це відповіла відмовою. Насправді ж Україна отримує від Заходу лише фінансову підтримку та деякі види озброєння.
Російські війська біля України
Усе це відбувається на тлі накопичення російських військ біля українських кордонів. Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.
1 грудня президент Росії Володимир Путін запропонував розпочати переговори із Заходом про гарантії нерозширення НАТО на схід. Після цього як в Альянсі, так і в уряді України вкотре наголосили, що Москва не може перешкодити Києву зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.
Окрім цього, президент США Джо Байден переконував, що не прийме жодних «червоних ліній» Путіна щодо вступу України в НАТО. У Білому домі кажуть, що цю позицію американський лідер підтвердив і під час переговорів з Путіним 7 грудня, де зокрема обговорювали стягнення сил РФ до кордонів України.
- Поділитися: