У Білорусі жорстоко розігнали акцію пам'яті загиблого Романа Бондаренка. На протестах затримали понад 300 людей

У Білорусі силовики розігнали людей, що зібралися на акцію пам'яті загиблого Романа Бондаренка ㅡ хлопця, якого жорстоко побили через червоно—білий прапор. Правоохоронці зачистили «Площу змін», число затриманих на недільних протестах перевищило 300 людей.

Про це повідомляє Tut.by.

Сотні людей зібралися 15 листопада на «Площі змін» ㅡ дворі будинку на вулиці Червякова в центрі Мінська. Там намалювали мурал із портретами діджеїв, які незадовго до виборів президента увімкнули на мітингу пісню «Перемен» Віктора Цоя, що стала символом білоруських протестів.

Люди приносили квіти, лампадки та листи для 31-річного Романа Бондаренка. На акції в неділю люди скандували «За що вбили Рому?» та «Йдіть геть!»

Також протестувальники приносили транспаранти з написами «Я виходжу» ㅡ останнє повідомлення, яке Роман Бондаренко надіслав до місцевого чату жителів «Площі змін» перед тим, як потрапив у смертельну бійку.

Приблизно о 15:00 (за місцевим часом) силовики оточили протестувальників на площі та привезли водомети.

Як зазначають журналісти, на момент оточення площі там перебувало приблизно 500 людей. Силовиків було значно більше, площу повністю «зачистили» приблизно за 9 хвилин. Десятки людей із «Площі змін» відводили в автозаки. Деяких затримували досить жорстко та забирали «на руках».

Силовики розбивали принесені людьми лампадки та зривали біло-червоні прапори. Увесь вільний простір на вулиці Червякова був зайнятий силовиками та їх транспортом.

За повідомленням журналістів, людям «допомагали» залазити в переповнені автозаки ударами кийків. Урешті всіх протестувальників розігнали з подвір'я, залишилися тільки силовики, що прибирають намети, плакати та квіти.

Що сталося з Романом Бондаренком?

Інцидент із Бондаренком стався ввечері 11 листопада у дворі багатоповерхівки, де він жив. Невідомі в цивільному одязі й балаклавах приїхали туди, аби знімати червоно-білі стрічки та прапори.

Спочатку з цими людьми конфлікт виник в іншого хлопця, але коли втрутився Бондаренко, один із силовиків (або ж хтось іще на службі влади) накинувся на нього. Хлопця сильно штовхнули, внаслідок чого він ударився головою об гірку. Потім його посадили в мікроавтобус і відвезли до відділку міліції.

Звідти Бондаренка вже доправили в лікарню в надважкому стані. У міліції ж кажуть, що травми хлопець дістав «під час бійки», коли на нього напали «небайдужі громадяни», які хотіли зняти червоно-білу символіку.

Що відбувається в Білорусі?

Уже понад три місяці в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та фактично зайняв пост президента. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.