Прокуратура Болгарії назвала імена трьох росіян, яких звинувачують у спробі отруєння торговця зброєю Еміліяна Гебрева, його сина Христо і директора компанії «Виробнича діяльність» Валентина Тахчієва у Софії в 2015 році.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби болгарської прокуратури.

Зазначається, що обвинувачені ніколи не покидали Росію під справжніми іменами і зараз проживають у Москві.

Так, за даними правоохоронців, до спроби вбивства причетні Сергій Павлов, Сергій Федотов і Георгій Горшков. Крім того, прокуратура опублікувала на сайті фото обвинувачених.

Повідомляється, що вони користувалися підробленими документами, за якими Павлов використав документи людини з ініціалами СВЛ, Федотов — з ініціалами ДВС, Горшков — з ініціалами ЕАГ.

Раніше болгарська прокуратура звинуватила трьох росіян у спробі вбити Гебрева за допомогою отрути «Новічок».

Своєю чергою, розслідувачі Bellingcat, The Insider і Der Spiegel повідомляли, що вісім офіцерів Головного розвідувального управління Росії, ймовірно, причетні до спроби отруєння болгарського зброяра Омеляна Гебрева за допомогою отрути «Новічок» у квітні 2015 року.

За даними учасників розслідування, під час передбачуваного отруєння бізнесмена Гебрева в Болгарії перебував генерал-майор Денис Сергєєв (псевдонім — «Сергій Федотов»). Він також вважається керівником оперативної групи, яка намагалася вбити Скрипаля.

Влада Болгарії підтвердила, що Сергеєв бував у країні в квітні 2015 року, саме тоді, коли отруїли зброяра. Болгарія проводить розслідування за цим фактом.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile