Болгарські правоохоронці розслідують можливий зв'язок між отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері та отруєнням болгарського підприємця-зброяра Омеляна Гебрева.

Очільник прокуратури Болгарії Сотір Цацаров повідомив, що третій імовірно причетний до отруєння Скрипалів з вигаданим ім’ям Сергій Фєдотов тричі бував у Болгарії в 2015 році. Зокрема росіянин був у Болгарії в квітні, саме тоді, коли отруїли Гебрева. Зазначимо, що бізнесмена госпіталізували з ознаками тяжкого отруєння, але він вижив.

Цацаров розповів, що правоохоронці зібрали «значні» дані щодо поїздки «Федотова» до Болгарії, а також поновили розслідування справи про отруєння зброяра.

Як зазначає Reuters, Гебрева отруїли невідомою речовиною, але якою саме, встановити не змогли.

Раніше розслідувачі Bellingcat та видання The Insider заявили, що третій імовірно причетний до отруєння Скрипалів «Сергій Федотов» скоїв замах на зброяра Гебрева.

Після виходу з коми Гебрев розповів Bellingcat і The Insider, що в травні його стан знову погіршився. Журналісти зазначають, що Федотов їздив у Болгарію у травні на три дні й знову повертався непрямим рейсом до Москви через Сербію.

Бізнесмен припустив, що може бути цікавим для Головного розвідувального управління Росії через те, що його компанія поставляла в Україну зброю, або ж Росія могла претендувати на завод зброї, що контролюють його компанії.

Раніше британська газета The Telegraph повідомляла, що третій імовірно причетний до отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки, людина під вигаданим ім'ям Сергій Федотов, не вилетів разом з Чепігою та Мішкіним з Великої Британії.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

26 вересня видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: