Прокуратура Болгарії звинуватила трьох росіян у спробі отруїти в 2015 році у Софії торговця зброєю Еміліяна Гебрева. Раніше ЗМІ повідомляли, що вбити його, ймовірно, намагалися співробітники Головного розвідувального управління Росії за допомогою отрути «Новічок».

Про оголошення підозри повідомила пресслужба прокуратури Болгарії.

Росіян звинуватили у тому, що в період з 28 квітня по 4 травня 2015 року в Софії вони як співучасники спробували навмисно вбити людину. Для цього вони хотіли отруїти жертву невідомою фосфорорганічною речовиною.

Софійська міська прокуратура вже видала європейський ордер на арешт росіян і оголосила їх у міжнародний розшук з метою арешту і подальшої екстрадиції.

Нагадаємо, Гербева госпіталізували у квітні 2015 року, після того як він знепритомнів. Приблизно в той самий час стало погано сину Гебрева і одному з топменеджерів його компанії. В усіх трьох були симптоми важкого отруєння.

Гебрев згодом заявив, що його могли отруїти співробітники ГРУ через те, що його компанія поставляла зброю в Україну, а також через те, що Росія хотіла отримати завод, що знаходився під контролем його компанії.

Раніше розслідувачі Bellingcat, The Insider і Der Spiegel повідомляли, що вісім офіцерів Головного розвідувального управління Росії, ймовірно, причетні до спроби отруєння болгарського зброяра Омеляна Гебрева за допомогою отрути «Новічок» у квітні 2015 року.

За даними учасників розслідування, під час передбачуваного отруєння бізнесмена Гебрева в Болгарії перебував генерал-майор Денис Сергєєв (псевдонім — «Сергій Федотов»). Він також вважається керівником оперативної групи, яка намагалася вбити Скрипаля.

Влада Болгарії підтвердила, що Сергеєв бував у країні в квітні 2015 року, саме тоді, коли отруїли зброяра. Болгарія проводить розслідування за цим фактом.

Поділитись: