Українська православна церква Московського патріархату заявила, що поліція та прихожани Православної церкви України побили їхнього священика у Гніздичному на Тернопільщині. У Нацполіції свою причетність до побиття заперечують — кажуть, що це була штовханина між прихильниками різних церков.

УПЦ МП заявила, що зранку 3 лютого перед їхнім богослужінням до церкви прийшли «активісти, які влаштували провокацію».

Прихожани МП вирішили, що храм хочуть захопити та стали на сходах біля будівлі. Поліція, за словами МП, стала на бік прихожан ПЦУ та «втрутилася».

УПЦ МП заявила про побиття правоохоронцями священика на Тернопільщині: поліція заперечує
Фото:

УПЦ МП

Настоятель храму протоієрей Стефан Балан також заявив про чоловіків з чорно-червоними нашивками, які «почали всіх розкидати».

«Поліція почала брати все у свої руки й пішла у наступ. Швидко приїхав спецпідрозділ поліції й почали нас бити. На відео все добре видно. Мене били, вірян штовхали. А потім прийшли якісь чоловіки у захисній формі з червоно-чорними нашивками і почали нас усіх розкидати. Мене схопили за голову, зламали палець. Після цього, ми викликали швидку. Медичні працівники зафіксували побиття всього тіла – голова, груди, руки», — сказав протоієрей.

Речник Нацполіції Ярослав Тракало зазначив виданню «Українська правда», що поліція не застосовувала силу. Він заявив, що між прихильниками УПЦ МП та ПЦУ стався конфлікт через непогоджений час богослужіння, а 25 правоохоронців охороняли громадський порядок. Спецпризначенців, за словами Тракала, не було.

«Правоохоронці розділили дві сторони — задля уникнення конфлікту і громадського протистояння. Окремі громадяни однієї з релігійних конфесій, за підтримки привезених не місцевих соратників, почали конфліктувати з представниками правоохоронних органів, намагаючись увійти до культової споруди, попри попередні домовленості між двома міжконфесійними громадами. Унаслідок чого — відбувся конфлікт», — сказав Тракало.

Поліція відкрила провадження за статтею хуліганства та встановлює обставити інциденту.

13 січня на зборах села частина жителів проголосувала за перехід до Православної церкви України, утім релігійна громада вирішила лишитися в Українській православній церкві Московського патріархату.

31 січня в Україні набув чинності закон про порядок зміни підпорядкування релігійним громадам шляхом затвердження змін до статуту. Відтепер проголосувати за перехід має дві третини вірян.

Раніше представниця президента повідомила, що станом на 15 січня до Православної церкви України вже перейшли близько 70 парафій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату виступила проти створення ПЦУ та продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП. 3 лютого Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я.

Поділитись: