В аеропорту «Бориспіль» 14 лютого затримали заступника міського голови Одеси Павла Вугельмана. Раніше сьогодні в аеропорту був затриманий сам міськголова Одеси Геннадій Труханов.

В аеропорту «Бориспіль» 14 лютого затримали заступника міського голови Одеси Павла Вугельмана. Раніше сьогодні в аеропорту був затриманий сам міськголова Одеси Геннадій Труханов.

Про це Громадському повідомив  речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

«Співробітники ДПСУ виконали доручення одного із правоохоронних органів, в даному випадку НАБУ, і затримали міськголову Одеси та його заступника. Ми проінформували ініціатора і передали для подвльших слідчих дій», — сказав він.

Як повідомила журналістка «Радіо Свобода» Наталка Седлецька, прикордонники затримали заступника мера Одеси Павла Вугельмана. За її словами, він прилетів з Ізраїлю.

Раніше в аеропорту «Бориспіль» міського голову Одеси Геннадія Труханова затримали прикордонники і передали співробітникам НАБУ.

Раніше повідомлялось, НАБУ заочно повідомило про підозру  Труханову і чотирьом його заступникам. САП та НАБУ поштою направили повідомлення про підозру чиновникам.

Загалом підозри відправили Труханову, його заступнику Павлу Вугельману, директору департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю і ще одному чиновнику мерії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Капітан під «триколором»: про російський паспорт і офшори Геннадія Труханова

НАБУ розслідує можливе заволодіння посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету за попередньою змовою групою осіб. Ідеться про прийняте 19 жовтня 2016 року рішення міськради, яким раді було дозволено купити у «Девелопмент Еліт» 14 тисяч квадратних метрів нежитлових приміщень в Одесі за 185 млн грн.

На придбанні цієї будівлі збанкрутілого заводу важкого кранобудування «Краян» наполягав міський голова Одеси Геннадій Труханов. За рік до цього ця будівля була продана на комунальному аукціоні за майже в 50 разів меншу ціну — 3,8 млн грн., а після цього за 11 млн грн. перепродана «Девелопмент Еліт».

16 грудня кошти міського бюджету були перераховані на рахунки «Девелопмент Еліт» в банку «Південний», де вони були арештовані в якості речового доказу.

Влітку минуло року ТОВ «Девелопмент Еліт» намагалися скасувати арешт 185 млн грн. Втім, тоді Солом’янський районний суд Києва відмовив фірмі у скасуванні арешту коштів. 

Геннадій Труханов не з'являвся на роботі з 26 грудня, коли офіційно взяв відпустку на 22 дні — до 18 січня. У січні та лютому Труханову багаторазово продовжували відпустку, кілька разів він офіційно брав закордонне відрядження.

16 січня екс-міськголова Одеси Гурвіц заявляв, що Труханов може не повернутися з відпустки через розслідування НАБУ.

Поділитись: