Армія Великої Британії завершили очищення будинку колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та ще 11 потенційно заражених місць у місті Солсбері від хімічної речовини «Новачок», яку використали під час отруєння Скрипаля та його доньки.

Зокрема, це ресторан Zizzi, де обідали Сергій Скрипаль і його дочка Юлія, а також лавка в парку, де їх знайшли без свідомості.

Також отруту знайшли в будинку сержанта-детектива Ніка Бейлі, який проводив обшук у будинку Скрипаля.

Так, від 600 до 800 військовослужбовців військ хімічного, біологічного і радіологічного захисту витратили 13 тисяч людино-годин на очищення від нервово-паралітичної речовини «Новачок» у Солсбері.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

26 вересня 2018 року видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.\

У лютому 2019 року розслідувачі Bellingcat та видання The Insider раніше встановили справжнє ім’я імовірного агента ГРУ — Денис Сергеєв.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: