Світ

У Брюсселі почались тристоронні переговори про транзит російського газу через Україну

Інтерфакс-Україна
Світ/У Брюсселі почались тристоронні переговори про транзит російського газу через Україну
Зберегти
Вигляд
У Брюсселі 21 січня розпочався другий раунд політичних переговорів про майбутнє транзиту російського газу до ЄС після закінчення чинного контракту про транзит, укладеним між Україною та Росією, тобто після 2019 року.

У переговорах беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії. На них мають обговорити можливості підписання нового контракту про транзит російського газу через газотранспортну систему України, що діятиме з 1 січня 2020 року.

Зазначається, що Українську сторону представляють міністр закордонних справ Павло Клімкін та керівничтво Нафтогазу. Російську сторону — міністр енергетики РФ та представники Газпрому.

Попередні політичні переговори про транзит газу відбулись 17 липня 2018 року. За їхніми підсумками конкретних домовленостей не досягли.

Водночас, напередодні чергового раунду переговорів 21 січня 2019 року, мала відбутися тристороння зустріч на рівні експертів. Зазначається, що російська сторона цю зустріч проігнорувала.

Напередодні переговорів на політичному рівні у Нафтогазі заявляли, що не очікують укладання будь-яких домовленостей з Росією.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Пов`язані новини