У лікувально-виправному закладі російського Челябінська політв'язня Станіслава Клиха за його проханням перевіряють на онкомаркери. Про це повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур з посиланням на адвоката, який щойно вийшов від політв'язня.

«Своє тривале перебування у лікувальному (не психіатричному закладі) пояснює тим, що за його проханням лікарі його перевіряють на онкомаркери», — вказала правозахисниця.

Вона зазначила, що Клих виглядає «непогано», каже, що в лікувально-виправному закладі значно кращі умови, ніж у в'язниці.

Єдине, на що жаліється, — відсутність телевізора в одномісній палаті.

Раніше уповноважена з прав людини Росії Тетяни Москалькова повідомила, що в політв'язня Станіслава Клиха російські лікарі не підтвердили діагноз рак шкіри.

Раніше Громадське поговорило з матір'ю політв'язня Тамарою Клих. Вона повідомила, що Клих підозрює у себе рак шкіри. Також він поскаржився на сильний біль у нирках та серці. Попри такий стан здоров’я політв’язня повернули з лікарні Челябінська до в’язниці у Верхньоуральську.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У січні 2017 року Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 

У липні 2018-го повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели за власним бажанням». Згодом українця повернули з психлікарні до колонії.

Поділитись: