У Чернівецькій області затримали митника та прикордонників, які вимагали хабарі за ввезення авто на єврономерах без огляду.

Фігуранти вимагали хабар за безперешкодний перетин кордону іноземцями, які ввозили в Україну строком до одного року авто на єврономерах без проходження огляду. 

«До організації протиправної діяльності причетні державний інспектор митного посту «Кельменці» Чернівецької митниці, співробітники відділу прикордонної служби «Мамалига» Чернівецького загону та працівники митниці іншої країни», – повідомили в поліції.

Відкритого провадження про хабарництво за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу, що передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

23 листопада 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрощує процедуру розмитнення автівок, зокрема з європейськими номерами, та закон, який підвищує відповідальність за порушення правил розмитнення автомобілів.

22 лютого 2019 року сплив термін пільгового розмитнення авто на єврономерах, протягом якого зареєструвати автомобіль в Україні можна було зі знижкою у 50%. Протягом «пільгового періоду розмитнили понад 124 тисячі «євроблях». Власники таких авто сплатили до бюджету 7,67 мільярда гривень.

Штрафувати за водіння «євробляхами» почнуть з 22 серпня 2019-го.

Поділитись: