У Державному бюро розслідувань створили підрозділ, який розслідуватиме злочини, вчинені під час Революції Гідності.

Про це повідомляє прес-служба Бюро.

Справи Майдану передадуть до нового підрозділу з Генпрокуратури, бо з 20 листопада органи прокуратури втрачають функцію слідства.

«Створення окремого підрозділу стало можливим лише за рахунок перерозподілу та скорочення посад в інших структурних підрозділах», — йдеться у повідомленні.

За словами очільника ДБР Романа Труби, як тільки ГПУ завершить усі процесуальні дії та передасть матеріали кримінальних проваджень, слідчі ДБР почнуть працювати у цих справах.

Він також нагадав, що після 20 листопада ГПУ матиме 3 місяці для того, щоб передати справи.

«Наразі в прокуратурі триває інвентаризація матеріалів, як тільки колеги її завершать, ми готові розслідувати «справи Майдану», — резюмував Труба.

Зазначимо, що адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагає від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану. Голова колегії Євгенія Закревська зазначила, що Рада «забила» на шанс врятувати слідство у Справах Майдану, оскільки не встигла розглянути відповідну правку до законопроєкту №2116. 

Йдеться про правку, яка б дозволила перевести без конкурсу або за спрощеною процедурою слідчих ГПУ, які займались справами Майдану, до ДБР.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

4 листопада глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Поділитись: