У день виборів поліція зареєструвала 2605 повідомлень про порушення та розпочала 61 кримінальне провадження. Системних порушень на виборах не було.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час брифінгу.

За його словами, на цьогорічних виборах вперше ЦВК допустила кіберполіцію разом з СБУ і державним комітетом зв’язку до робочої групи із забезпечення контрбезпеки. 

«Ми моніторимо ситуацію і бачимо, що є спроби отримати доступ до системи ЦВК з певних ip-адрес. Одні з них — у Росії, інші — тут, у Києві. Наші спеціалісти й фахівці ЦВК блокують ці ІР-адреси. І ми не маємо жодних підстав до того, що система буде дискредитована», — заявив він.

Водночас глава Нацполіції Сергій Князєв уточнив, що до правоохоронців надійшло 140 повідомлень про незаконну агітацію (з них значна кількість не підтвердилася), 149 повідомлень про фотографування бюлетенів, 54 – про підкуп виборців, 38 – пошкодження бюлетенів. Також було 18 неправдивих повідомлень про замінування та 13 фактів спроби винесення бюлетенів з дільниць. Лідерами щодо реєстрації правопорушень стала Дніпропетровська область – там відкрили 16 проваджень.

Нагадаємо, згідно з даними Національного екзит-полу, до другого туру президентських виборів виходять Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

Явка на виборах президента по країні 64%: найактивніше голосувала Львівщина.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: