Імунна система деяких людей, які ніколи не хворіли на коронавірусну інфекцію COVID-19, має допоміжні Т-клітини, що здатні розпізнавати та реагувати на небезпечний вірус.

Про це йдеться у новому дослідженні, оприлюдненому в журналі Cell.

Так, на думку вчених, причиною цьому є так звана перехресна реакція: коли Т-клітини-помічники розвиваються у відповідь на інший вірус, вони реагують на схожий, але раніше не відомий патоген. У цьому випадку Т-клітини можуть залишитися після попереднього контакту людини з іншим видом коронавірусу — ймовірно, одним з чотирьох, що спричиняють застуду.

За словами науковців, саме ці клітини «можуть допомогти генерувати швидшу і сильнішу імунну відповідь».

Серед груп пацієнтів інфікованих коронавірусом, яких досліджували, тільки у двох були важкі випадки; інші 90% мали легку або помірну форму інфекції.

Водночас деякі скептики вважають, що поки зарано робити висновки, що перехресна реакція відіграє якусь роль у тому, як саме протікає в організмі людини COVID-19. Адже вже за кілька місяців дані можуть бути неактуальними через швидку мутацію вірусу.

Втім, автори дослідження зауважують, що «імунна система пов’язана з подією. Якщо це сильна подія, у вас буде сильна пам’ять».

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

З початку епідемії у світі коронавірус підтвердили у 6 млн 573 тисяч 568 людей. З них 3 млн 170 тисяч 532 пацієнти вже одужали, а 388 041— померли від ускладнень.

В Україні COVID-19 підтвердили у 25 410 людей, з них 748 померли від ускладнень, а 11 040 — одужали.

Поділитись: