У ДФС оцінили результати роботи податкової міліції у 6,3 млрд грн за квартал
Економічний ефект від діяльності податкової міліції від початку 2019 року склав 6,3 мільярда гривень.
Про це повідомляють у Державній фіскальній службі України.
Там зазначають, що за перші три місяці 2019 року завдяки діям податкової міліції вдалося запобігти злочинам, які могли завдати 6,3 мільярда гривень збитків державі.
Зокрема, податкова міліція арештувала майна у кримінальних справах на 2,4 мільярда гривень, на 900 мільйонів гривень зменшила суми відшкодування податку на додану вартість з бюджету та попередила формування фіктивного податкового кредиту на 910 мільйонів гривень.
Також у ДФС заявили, що податкова міліція активно запобігає економічним злочинам, зокрема щодо ввезення контрабанди, застосування схем з ухилення від оподаткування тощо.
Нагадаємо, що податкову міліцію фактично розформували народні депутати України наприкінці 2016 року. Тоді це рішення назвали випадковим та ухваленим через неуважність депутатів.
Таким чином, з 1 січня 2017 року діяльність податкової міліції фактично була поза законом.
У 2018 році в Україні намагалися ухвалити законодавство для того, щоб створити легітимну службу, яка б замінила податкову міліцію. Однак Рада так і не спромоглася ухвалити відповідного закону.
На дії податкової міліції часто скаржиться український бізнес, який звинувачує службу в економічному тиску з метою отримання неправомірної вигоди у вигляді хабарів.
18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.
20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.
Зазначимо, що за підсумками 2 етапів конкурсу на посади голів Державної митної та Державної податкової служби претендує 7 кандидатів.
Водночас 18 квітня стало відомо, що суд тимчасово зупинив конкурс на голову Митної служби.
Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.
- Поділитися: