Суд у Дрездені 22 серпня засудив до 9,5 року ув’язнення 24-річного шукача притулку з Сирії за вбивство німця у місті Хемніц у 2018-му році.

Про це повідомляє DW.

Обвинувачення просило 10 років ув’язнення, а адвокати закликали звільнити свого підзахисного, посилаючись на відсутність доказів у скоєнні ним злочину. 

Обвинувачений також не визнав свою провину, однак суд визнав сирійця винним у нанесенні небезпечних тілесних ушкоджень та ненавмисному вбивстві 35-річного Даніеля Хілліга. Захист може оскаржити цей вирок у Федеральному суді. 

Інший підозрюваний у цій справі, який є громадянином Іраку, досі перебуває у міжнародному розшуку.

Нагадаємо, у ніч на 26 серпня 2018 року в Хемніці вбили місцевого 35-річного жителя. Це сталося під час бійки на місцевому святі, в якій, за даними поліції, брали участь близько десяти представників різних національностей.

27 серпня 2018 року у Хемніці відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених. У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей. Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників. Поліція затримала 300 учасників демонстрацій. Також в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня 2018 року заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з поглядами канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці». Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає

18 вересня 2018 року уряд Німеччини звільнив Маасена з посади голови контррозвідки у зв'язку зі скандалом через його коментарі щодо подій у Хемніці.

Поділитись: