Голову контррозвідки Німеччини звільнили з посади за коментарі про напади на мігрантів у Хемніці

Уряд Німеччини звільнив з посади голови Федеральної служби захисту конституції (контррозвідки)Ганса—Георга Маасенау зв'язку зі скандалом черезйого коментарі щодо подій у Хемніці.

Уряд Німеччини звільнив з посади голови Федеральної служби захисту конституції (контррозвідки) Ганса-Георга Маасена у зв'язку зі скандалом через його коментарі щодо подій у Хемніці.

Про це повідомляє Reuters.

Рішення про звільнення ухвалили 18 вересня на зустрічі очільників партій урядової коаліції.

Канцлерка Німеччини, лідерка Християнсько-демократичного союзу Ангела Меркель та лідерка Соціал-демократичної партії Німеччини  Андрея Налес висловлили обурення щодо заяв голови контррозвідки Маасена, тоді як міністр внутрішніх справ і лідер Християнсько-соціального союзу Горст Зеєгофер став на захист Маасена.

Згідно з ухваленим на зустрічі рішенням Маасен після звільнення з посади голови Федеральної служби захисту конституції обійме посаду держсекретаря у Міністерстві внутрішніх справ.

Суперечки в німецькому уряді викликали слова голови контррозвідки про його сумнів у достовірності доказів переслідування мігрантів правими радикалами в місті Хемніц після вбивства німця, в якому підозрюють 22-річного іракця і 23-річного сирійця.

Соціал-демократи та лівоцентристи, які є партнерами Меркель по коаліції, які вимагали звільнити Маасена за його коментарі, залишились незадоволені рішенням уряду, оскільки, на їхню думку, воно виявилось «просуванням по службі», а не покаранням для Маасена.

27 серпня у німецькому місті Хемніц відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених.

У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей. Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників.

Поліція затримала 300 учасників демонстрацій.

Акції протесту почалися після вбивства мігрантами 35-річного німця, яке сталося 26 серпня, а також через дії праворадикалів наступного дня. Зокрема в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.

У зв'язку з убивством суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні.  Ще двоє чоловіків отримали важкі травми.

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з точкою зору канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».

Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає.

Нагадаємо, 9 вересня у місті Кетен відбулися демонстрації через смерть 22-річного чоловіка після конфлікту з групою афганців. Місцева влада закликала не допустити у місті «другого Хемніца».

/Лев Коротаєвський, Вікторія Бега