У Фінляндії уряд хоче дозволити працівникам бачити зарплати колег, щоб уникнути дискримінації
Уряд Фінляндії планує ухвалити закон, який має дозволити працівникам перевіряти, скільки заробляють їхні колеги, якщо вони підозрюють, що зазнають дискримінації. Ініціатива є частиною спроби влади скоротити розрив у заробітній платі між чоловіками та жінками.
Про це пише Reuters.
Законопроєкт розкритикували як з боку профспілок, які хочуть ще більшої прозорості, так і з боку найбільшої організації роботодавців, яка заявляє, що це викличе більше конфліктів на робочих місцях.
Водночас лівоцентристська коаліція прем'єр-міністерки Санни Марін просуває закон, щоб зменшити різницю у заробітній платі.
«Центральним у програмі уряду є усунення невиправданих розривів в оплаті праці. Тепер проблема вирішуватиметься суворо», — наголошує міністр з питань рівноправності Томас Бломквіст.
Він сказав, що очікує на ухвалення законопроєкту в парламенті до виборів у квітні 2023 року.
Позиції за і проти
Так, старша юристка основної організації роботодавців, Конфедерація фінської промисловості (EK), Катя Леппанен наголошує, що EK хотіла б провести додаткове дослідження різниці у заробітній платі. Каже, що надання інформації про заплату має бути добровільним.
Профспілки робітників та омбудсмен з питань рівноправності Юкка Мааріанваара заявили, що в уряді провели достатньо досліджень щодо розриву оплати праці, тож час діяти.
«Щоб подолати цей розрив, необхідно змінити ставлення і тому необхідно змінити закон, щоб змінити культуру», — наголошують у профспілках.
Ситуація з рівноправ'ям у Фінляндії
Згідно з рейтингом рівності оплати праці Організації економічного співробітництва та розвитку, у 2020 році фінські жінки заробляли на 17,2% менше, ніж чоловіки.
Звіт Фінського омбудсмена з питань рівноправності за 2018 рік показав, що причини такого розриву часто схожі з причинами в інших західноєвропейських країнах — сегрегація ринку праці на професії, в яких переважають чоловіки та жінки. Також чоловіки рідше беруть відпустку для догляду за дитиною, ніж жінки, а жінки рідше отримують підвищення, ніж чоловіки.
- Поділитися: