Демонстрація проти саміту G7 у місті Анде, Франція, 24 серпня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/JAVIER ETXEZARRETA

У французькому місті Біарріц розпочався 45-й саміт країн G7 — країн «великої сімки», куди входять Франція, Італія, Канада, Німеччина, США, Японія та Велика Британія. Він триватиме з 24 по 26 серпня.

Основна його мета — обговорити сучасні проблеми та знайти відповіді на глобальні виклики. Цього року Франція, яка приймає саміт, вирішила зосередитися на проблемах нерівності у різних сферах, «не лише щодо доходів, а й в плані доступу до освіти, охорони здоров’я чи навіть питної води». Для цього формат події дещо розширили, запросивши лідерів Австралії, Буркіна Фасо, Чилі, Єгипту, Сенегалу, Руанди та Південної Африки. Крім того, до саміту будуть залучені ключові представники громадянського суспільства. 

Французький президент Еммануель Макрон напередодні саміту також закликав лідерів «великої сімки» обговорити проблему пожеж в амазонських лісах.

«Наш дім горить. Буквально. Амазонські ліси, легені, які дають нашій планеті 20% оксигену, палають. Це міжнародна криза. Члени «великої сімки», давайте обговоримо це в першу чергу за два дні!», – написав Макрон у Twitter. 

«Цей саміт «великої сімки» буде складним випробуванням на єдність та солідарність вільного світу та його лідерів»,сказав президент Європейської Ради Дональд Туск під час вступної промови. Основними викликами він назвав захист ліберальної демократії та прав людини, кліматичну кризу, припинення торгових війн, загрозу розповсюдження ядерної зброї та російську політику щодо сусідів, зокрема, й агресію проти України. 

«Сьогодні я спробую переконати своїх співрозмовників, що було би добре запросити Україну, звісно в ролі гості, на наступний саміт, аби почути думку нового президента», – додав Туск. 

У день відкриття саміту, 24 серпня, в місті Андай, неподалік Біаріцци, також відбуваються протести, повідомляє Reuters. Їх учасники виступають проти економічної та кліматичної політики, яку просувають світові лідери, та вимагають альтернативних рішень від них. 

До 2014 року група називалася «Великою вісімкою», однак після анексії Криму з неї виключили Російську Федерацію.

Напередодні саміту лунали розмови про повернення її до формату, зокрема президент США Дональд Трамп заявив, що «безперечно» підтримав би повернення Російської Федерації до «великої вісімки». Цю ідею також підтримав прем'єр Італії Джузеппе Конте. Канада та Німеччина вже виступили проти такого рішення. 

Поділитись: