У Гонконзі поновились акції протесту. Щоб не порушувати карантин, протестувальники збираються маленькими групами та дотримуються дистанції.
Фото:

EPA-EFE/JEROME FAVRE

У Гонконзі, попри карантинні обмеження через коронавірус, 26 квітня поновилися антиурядові акції протесту.

Про це повідомляє Deutche Welle.

Так, в одному з торгівельних центрів Гонконгу зібралися декілька сотень демонстрантів, щоб висловити протест адміністрації регіону та уряду Китаю. Це перша акція від початку спалаху коронавірусу.

Зазначається, що карантинні обмеження триватимуть щонайменше до 7 травня. Обмежувальні заходи включають заборону на масові заходи, але дозволено збиратися учотирьох. Щоб не порушувати карантин, протестувальники збираються маленькими групами та дотримуються дистанції.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 26 квітня у світі зафіксували 2 млн 921 тисячі 439 випадків інфікування. З них 836 978 пацієнтів одужали та 203 289 померли. 

В Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 8617 людей. З них 209 пацієнтів померли та 840 — одужали.

Поділитись: