Поліція Гонконгу в понеділок, 1 червня, заборонила проведення акції зі вшанування пам’яті постраждалих і загиблих на площі Тяньаньмень 1989 року в Пекіні, пояснивши це епідемією коронавірусу. Таку заборону правоохоронці видали вперше за 30-річну історію акції.

Про це повідомляє AFP.

Гонконг був єдиним місцем на території Китаю, де дозволялося проводити заходи з нагоди подій на площі Тяньаньмень. Утім цьогоріч поліція території не погодила дозвіл на акцію, заявивши, що вона «складатиме значну загрозу життю і здоров’ю громадськості» через коронавірус.

Організатори акції заявили, що COVID-19 став для поліції виправданням для оголошення заборони.

«Не розумію, чому уряд вважає політичні акції неприйнятними, водночас дозволяючи відкриття шкіл та інших установ — від закладів харчування й караоке до басейнів», — говорить Лі Чук-ян, глава Гонконзького альянсу, який з 1990 року організовує акції до річниці подій на Тяньаньмені.

У світлі заборони Організація закликала гонконзів 4 червня запалити свічки о 20:00 за місцевим часом і вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

4 червня 1989 року китайська влада силою, із застосуванням бронемашин, розігнала протести на площі Тяньаньмень у Пекіні. Унаслідок цього загинули щонайменше кількасот, а може, і тисячі людей.

Також нагадаємо, що в Гонконгу з новою силою спалахнули протести. Приводом стало ухвалення вищим органом Комуністичної партії Китаю так званого закону про національну безпеку. Він передбачає, що в регіоні заборонять антиурядові заклики та заклики до відокремлення від Китаю. Його ухвалили 28 травня, і для набуття чинності (що очікується вже восени цього року) його не має затверджувати влада Гонконгу.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: