У Гонконзі поліція вперше застосувала вогнепальну зброю, 18-річний учасник протесту дістав поранення у груди. Також, по всьому місту відбуваються сутички між правоохоронцями та учасниками акцій.

Про це повідомляє агенція Associated Press.

1 жовтня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Гонконгу на чергові антиурядові протести в той час, як у Пекіні відбувається масштабне святкування 70-ї річниці заснування КНР.

Речниця поліції назвала 18-річного активіста «бунтівником» та повідомила, що правоохоронець вистрелив в нього, оскільки боявся за своє життя. Пораненого мітингаря відправили до лікарні, повідомила вона, не надавши інших деталей. До цього під час протестів поліцейські стріляли лише у повітря, щоб розігнати натовп.

Під час демонстрацій був заблокований один із найпопулярніших месенджерів, які використовують протестувальники. Також зачинені десятки станцій метро та магазини. За даними організаторів, у протестах взяли участь близько 100 тисяч людей.

29 вересня у Гонконзі під час акції протесту знову відбулися сутички між демонстрантами та правоохоронцями. Поліція застосувала гумові кулі, сльозогінний газ і водомети проти активістів.

Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня, спочатку їх учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконга до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 4 вересня пообіцяла відкликати цю поправку, проте протести це не зупинило.

Мітингарі вимагають демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Раніше протестувальники в Гонконзі розгромили торговельний центр «Нью-Таун Плаза» в окрузі Сатхінь та спаплюжили прапор КНР.

Нагадаємо, що 14 вересня сталася сутичка між проурядовими та продемократичними активістами в районі Коулун-бей у материковій частині міста. В одному з торгових центрів зібралися сотні протестувальників з прапорами КНР, які почали вигукувати образи на адресу продемократичних активістів.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: