Близько тисячі людей вийшли на акцію протесту проти репресивної політики Китаю щодо уйгурів — мусульманська етнічна меншина Китаю.

Про це повідомляє Reuters.

Мітингарі зібралися на мирну акцію протесту. Учасники тримали в руках плакати з написами: «Вільний Уйгур, Вільний Гонконг» та «Фейкова автономія в Китаї призводить до геноциду».

Втім, між правоохоронцями та протестантами сталися сутички. Поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати мітинг.

Нещодавно журналісти та розслідувачі оприлюднили докази репресивної політики влади Китаю проти мусульман Сіньцзян-Уйгурського автономного району — уйгурів.

Відповідні таємні документи оприлюднили видання The New York Times і Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ). У них описуються джерела програми Китаю з примусової асиміляції уйгурів та її поступове посилення. Матеріали описують умови облаштування так званих «таборів перевиховання» для мусульман.

У липні влада Китаю заявила, що звільнила 90% уйгурів, які перебували у виправних таборах. Натомість сім’ї затриманих заявили, що це неправда.

Уйгури — це мусульманське населення тюркського походження, яке проживає в межах Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю, який займає одну шосту площі країни. З 22 мільйонів тамтешнього населення понад вісім мільйонів складають уйгури.

За різними оцінками, у так званих «таборах перевиховання» перебуває від 1,5 до 3 мільйонів уйгурів. Важко підрахувати й точне число таких таборів: за даними групи Etnam, яка виступає за право уйгурів на незалежність, у Сіньцзяні їх може бути понад 460.

Поділитись: