У Гренландії під 1,5-кілометровим шаром льоду знайшли рослини
Науковці з Вермонтського університету (США) виявили рослини під льодом у Гренландії. Зразки матеріалу зібрали ще в 1966 році, однак проаналізували їх лише зараз.
Про це йдеться на сайті університету.
Так, у 1966 році науковці армії США пробурили приблизно 1,5 кілометра льоду на північному заході Гренландії і витягли з дна заморожений осад. Він десятиліттями лежав в морозилці, поки не був виявлений у 2017 році.
У 2019 році науковець з Вермонтського університету Ендрю Христос вирішив вивчити зразки. Під час дослідження він побачив у мікроскоп не лише пісок і камінь, а ще й гілки з листям.
«Ми виявили тендітні рослинні структури, що чудово збереглися. Це скам'янілості, але вони мають такий вигляд, наче померли вчора. Це капсула часу того, що раніше жило в Гренландії, і чого ми не змогли б знайти більше ніде», — зазначив Христос.
Це дослідження свідчить про те, що раніше частина Гренландії, де виявили знахідку, була вкрита рослинами. Ймовірно, це був хвойний ліс.
А що взагалі з Гренландією?
У 2019 році цей льодовий щит втратив рекордну кількість льоду — 532 млрд тонн. Лише в липні розтануло 223 млрд тонн льоду. вода з Гренландії, яка розтанула у 2019 році, може затопити всю Велику Британію приблизно на 2,5 метри.
Взагалі до кінця століття тільки через танення Гренландії рівень води підніметься на 10 сантиметрів. Загалом же очікується, що рівень води до 2100 року підніметься на метр.
Це означає, що під водою можуть опинитися прибережні міста: Лондон, Шанхай, Гонконг, Колката, та острови в Тихому океані. Через це постраждають щонайменше 300 млн людей по всьому світу.
- Поділитися: